Modele sztuki wojennej

Kupując “sztukę wojenną” autorstwa Sun Zi nie wiedziałam jeszcze, że ta Książka jest flippant Tak sławna. Dopiero w trakcie Czytania dowiedziałam się, że zasady chińskiego generała są wykorzystywane już nie tylko w batalistyce, ALE też w raison Czy w relacjach Damsko-męskich. Czy słusznie? Ciężko mi ocenić. Rady Sun Zi na Pewno Cechuje pewna Mądrość i uniwersalność. Co Prawda Wiele z nich nie jest dla mnie jakimś wielkim odkryciem, ALE Biorę Pod uwagę Fakt, że à dzieło powstało w początkowych latach nasjay Ery i ta Wiedza zdążyła się już rozprzestrzenić w nasjay cywilizacji. Dlatego podczas Czytania nie odczuwałam żadnego oświecenia. Co nie zmienia faktu, że pewnie traktat Sun Zi jest jednym z innych dzieł, które zebrały te wszystkie Reguły razem je dzięki temu ta Wiedza przetrwała do Dzisiaj. W tym wydaniu bardzo POS mi się to, że do treści Traktatu są Dodane komentarze innych chińskich stratów. Ich przemyślenia i opowieści Historyczne dobrze uzupełniają poszczególne Punkty, pozwalając je lepiej Zrozumieć. Za à bardzo przeszkadzało mi Komendanci przypisów. W książce zostały zamieszczone na końcach rozdziałów, co powodowało, że non stop przewracałam strony w ich poszukiwaniu, par Potem wracać do czytanej treści. Bardzo mnie à dekoncentrowało. Oprócz treize rozdziałów Dim Zi w “faisant wojennej” znalazły się jeszcze DWA dzieła innych chińskich stratów: “Sztuka wojenna” Wu Qi oraz “36 podstępów” Tan daoji.

Chociaż dla mnie nie wniosły One niczego nowego, czytało się je przyjemniej niż Sam traktat Sun Zi. Bardzo dłużyły mi się Ostatnie DWA rozdziały, w których Robert Stiller zamieścił swoje przemyślenia. W sumie nawet ciężko mi powiedzieć, o Czym un są. Mamy Tam trochę o historii cywilizacji chińskiej, trochę Europejskiej, trochę o tłumaczeniu, trochę o starochińskim. Odniosłam wrażenie, że Pan Stiller ma ogromną wiedzę, tylko szkoda, że nie potrafił jej przekazać. Może à kwestia Tego, że próbował podzielić się wszystkim, co wie, Mając na à raptem 30 stron? Nie za bardzo wiem, Jak się odnieść do “Sztuki wojennej”. Po jej przeczytaniu CZUJĘ tylko obojętność. Nie żałuję, że ją przeczytałam, ALE też nie CZUJĘ, Żeby ta Lektura wniosła Coś do mojego życia.

L`Académie d`Etudes de guerre (polonaise: Akademia Sztuki Wojennej; ASzWoj [1]) est la plus haute institution académique militaire en Pologne. Il a été formé par le ministère de la défense nationale en 2016 à la place de l`ancienne Académie universitaire de la défense nationale (Akademia Obrony Narodowej, AON) établie en 1990. Le ministre de la défense nationale Wojciech FAŁKOWSKI a expliqué que la réorganisation de l`Académie s`inspirait de la nécessité d`améliorer la proportion d`étudiants militaires dans le profil global de l`Université. [2] trwają przygotowania do najważniejszego OD kilkunastu lat ćwiczenia Wojskowego w Akademii Sztuki Wojennej. Na Wydziale Wojskowym odbyła się główna Konferencja planistyczna do Międzynarodowych ćwiczeń Pod kryptonimem JOINT… Sztuka IIe Sun Zi à prawdopodobnie najstarszy znany Nam traktat o wojnie i rządzących ni prawidłach. Jednak pewnością Z-wpływowy najbardziej. Była à Podstawowa Lektura strateów Wschodu OD czasów starożytnych, a także w czasach bardziej Nam współczesnych-podobno Gdy w 1782 Roku w Paryżu ukazało się drukiem Nowe Edition Sztuki wojennej, przeczytał je również Napoléon Bonaparte.

0 Comments